PROJEKT MASF 2024-005: Promocija in uresničevanje prednostnih nalog EWL na temo enakosti spolov v Sloveniji: izzivi, pristopi in orodja/
Advancing and implementing the EWL Gender Equality priorities in Slovenia: Challenges, approaches and tools/
Ženski lobi Slovenije je zgoraj omenjeni projekt izvajal med 1.6. in in 30.11 2024.
Splošni cilj projekta je bil povečati ozaveščenost o mandatu EU pri promociji pravic žensk in enakosti spolov, vključno z veljavno politiko enakosti spolov EU, med različnimi političnimi in javnimi deležniki v Sloveniji, ter po potrebi zagovarjati spremembe teh politik v skladu s predlogi Evropskega ženskega lobija. Projekt sta sofinancirala Evropski ženski lobij in Evropska unija.
V okviru projekta smo izvedli naslednje aktivnosti:
1. (junij - julij 2024): Nacionalna raziskava in analiza evropskih volitev 2024 z vidika spola s poudarkom na Sloveniji
Celoten tekst raziskave, javnosti predstavljene 30.7.2024
Kraj: 30. 7. 2024
Datum: Hiša EU, Dunajska cesta 20, v Ljubljani
Fotografije:
Video posnetek:
Datum: 21. 6. 2024
Kraj: Knjižnica Otona Župančiča v Ljubljani
Fotografije:
4.
Datum: 30.10. 2024
Kraj: Hiša EU v Ljubljani
Fotografije:
Datum: 11. 9.2024
Kraj: v prostorih ZSSS, Dalmatinova 4, v Ljubljani
Fotografije:
Video posnetek:
7.1 Delavnica na temo dostojnih delovnih pogojev in poštenem plačilu
Datum: 16.10.2024
Kraj: Hiša EU, v Ljubljani
Fotografije:
7.2 Delavnica o implementacija direktive o delavkah na platformah
Datum: 23.10.1024
Kraj: Hiša EU, v Ljubljani
Fotografije:
7.3 Delavnica o pravicah begunk in migrantk
Datum: 15.10.2024
Kraj: Knjižnica Otona Županćiča, v Ljubljani
Fotografije:
7.4 Delavnica na temo boja proti nasilju, spolnemu izkoriščanju in trgovini z ljudmi
Datum: 28.10.2024
Kraj: Knjižnica Otona Župančiča, v Ljubljani
Fotografije:
7.5 Delavnica na temo feministične zunanje politike v Sloveniji in EU, vključno z izvajanjem Agende Ženske, mir in varnost
Datum: 21.10. 2024
Kraj: Grad Jable, Mengeš
Datum: 24.10. 2024
Kraj: Hiša EU v Ljubljani
Aktivnost je organizirana v okviru projekta Ženskega lobija Slovenije z naslovom »Promocija in uresničevanje prednostnih nalog EWL na temo enakosti spolov v Sloveniji: izzivi, pristopi in orodja«, ki ga sofinancirata Evropski ženski lobi (EWL) in Evropska unija. Izražena stališča in mnenja ne odražajo nujno stališč Evropske unije ali Evropske izvajalske agencije za izobraževanje in kulturo (EACEA). Niti Evropska unija niti EACEA nista odgovorna zanje.
Naslovna fotografija je povzeta s spletne strani: Data Dive: How men feel about the fight for women’s rights | Ipsos